Motivele care ne-au convins să-l internăm la non-stop (pentru care nu avem bani în acest moment) sunt 1.felul în care persoanele care ne-au cerut ajutorul au luptat pentru el până acum și 2.faptul că-l vedeam că moare și fără non-stop nu ar avea nicio șansă.
Cazul ne-a fost semnalat ieri pe seară, azi de dimineață i-am trimis pe oamenii care ne-au rugat să-i ajutăm la Praxis Vetlife pentru tratament. Mititelul a stat la oxigen și perfuzii 4 ore la Praxis Vetlife și apoi a mers acasă.
Starea lui s-a înrăutățit după câteva ore și părea în dureri foarte mari, posibil să fi acumulat lichid în cavitatea toracică și să aibă nevoie de puncție. Clar era că nu va prinde ziua de mâine.
Vă spuneam că nu avem bani de non-stop și nu avem pentru că trebuie să plătim o datorie pentru Tasha către Pet Stuff pe care nu am reușit să o plătim…pentru că nu s-a donat pentru ea deși am postat-o de multe ori.
Acum am decis să-i dăm și ăstuia mic o șansă, deși starea lui este gravă, și l-am trimis tot la Pet Stuff.
Avem nevoie de bani pentru internarea pentru această seară, dar și pentru a acoperi măcar o parte din datorie (cu tot cu reduceri, cheltuielile cu Tasha au ajuns la peste 8000 de lei – vom face o postare cu ea separat. Precizez că internarea de 10 zile a Tashei i-a salvat viața la acea vreme, ea este încă bine și va trebui să meargă la un CT săptămâna viitoare).
Așadar, pentru ăsta mic și nu doar pentru el e nevoie de câteva mii de lei.
Noi am făcut tot ce am putut pentru el, mai ales în condițiile datoriilor pe care le avem.
Restul depinde de el, de echipa de la Pet Stuff și de voi.
Prognosticul este negativ.
Nu i-am pus încă nume, îl vom boteza dacă trece de primele 48 de ore.
Puteți dona pentru el:
în contul RO57INGB0000999907610699 deschis la ING Bank, pe numele Asociatia Pisici pe creier
în contul RO59BTRLRONCRT0422239401 deschis la Banca Transilvania, tot pe numele Asociatia Pisici pe creier
sau prin PayPal la adresa office@pisicipecreier.ro
